- Read Time: 1 min






























Dzisiaj p. mgr inż. Aneta Milczarek –dietetyk ZOZ w Łęczycy poprowadziła warsztaty pt. „Zdrowe jedzenie – czym jest?”
Zdrowe jedzenie to dostarczanie organizmowi wysokiej jakości pożywienia w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu. Jakość jedzenia odnosi się do:
• naturalnego pochodzenia produktów spożywczych, najlepiej z gospodarstw ekologicznych;
• wyższej biodostępności zawartych w zdrowej żywności składników odżywczych, witamin, minerałów;
• brak modyfikacji genetycznych żywności;
• brak zanieczyszczenia produktów pochodzenia zwierzęcego antybiotykami, chemią weterynaryjną i stymulatorami wzrostu;
• brak zanieczyszczenia produktów pochodzenia roślinnego chemią rolną, pestycydami i metalami ciężkimi




Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w I LO zorganizowało konkurs fotograficzny, którego tematem przewodnim były „Jesienne krajobrazy”. Komisja konkursowa wybrała najciekawsze zdjęcia i postanowiła nagrodzić następujących uczniów:
I miejsce: Wojciech Łuczak klasa I a
II miejsce: Maja Weszczak klasa III c i Szymon Cybulski klasa I b
III miejsce: Wiktoria Kłosowska klasa IV a i Zuzanna Gorąca klasa I a
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
Szkolne Koło LOP

Dnia 5 grudnia w naszej szkole gościł Pan Rafał Górski - przedstawiciel Instytutu Spraw Obywatelskich. Poprowadził prezentację dla klas 3C oraz 3B dotyczącą dezinformacji oraz higieny cyfrowej. Młodzież chętnie dzieliła się doświadczeniami i wiedzą o poruszaniu się w świecie cyfrowym. Uczniowie udzielali chętnie odpowiedzi na pytania dotyczące dezinformacji i świadomości - czym jest ona naprawdę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.














Strona 6 z 131
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisanie na Twoim komputerze, zablokuj te pliki w ustawieniach swojej przeglądarki lub opuść stronę. Dodatkowa nformacja na stronie wikipedia.org. | |
| Akceptyjesz pliki Cookie? TAK | |