- Read Time: 1 min
W dniu urodzin Mikołaja Kopernika, 19 lutego 2026 roku, odbyły się w naszej szkole po raz drugi obchody Dnia Nauki Polskiej. Zostały połączone z Dniem Bezpiecznego Internetu, który przypada 10 lutego (w tym roku był to czas ferii). Cała społeczność naszej szkoły miała sposobność uczestniczenia w pokazach, eksperymentach i konkursach przedmiotowych. Były też wystawy plakatów i gazetki poświęcone polskim naukowcom i odkrywcom.
Zwycięzcy quizów przedmiotowych to:
biologia – Kacper Grzyb-Rakowski klasa III C
chemia – Adam Ostrowski klasa III C
fizyka – Maja Sęczkowska klasa III B
geografia – Jakub Rutkowski klasa I B
informatyka – Magdalena Augustyniak klasa III C
matematyka – Zuzanna Lisewska klasa III B
Dzień Nauki Polskiej przygotowali nauczyciele przedmiotów ścisłych: biologia – Dorota Józwiak – Szyszka i Agnieszka Ziarkowska, chemia – Paulina Panek – Lisiecka, fizyka – Magdalena Janicka, geografia – Krzysztof Kwiatkowski, informatyka – Paulina Panek – Lisiecka, matematyka – Emila Kuleczka, Maria Olczak, Joanna Wdowiak.
Za koordynację działań odpowiadały: Magdalena Janicka, Dorota Józwiak – Szyszka i Paulina Panek – Lisiecka.






























































