Wybór przyszłego zawodu to poważna decyzja. Wśród młodych osób są tacy, którzy od razu wiedzą, co chcą robić w życiu, ale i tacy, którzy mają wątpliwości. Wybór kierunku studiów powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami. Powinniśmy zrezygnować z takich kryteriów, jak: bliskość miejsca zamieszkania, sugerowanie się wyborem kolegów, brak nielubianego przedmiotu czy stosunkowa łatwość kryteriów egzaminacyjnych.
Wybór oparty na takich przesłankach może poskutkować niezadowoleniem z życia zawodowego w przyszłości. Praca dająca satysfakcję to taka, która dopasowana jest do zdolności człowieka, jego temperamentu i możliwości. Kluczowa w planowaniu kariery jest zatem wiedza o sobie. Jednym z narzędzi poznawania siebie jest kwestionariusz potencjału zawodowego. Interpretacja kwestionariusza podsuwa pewne typy potencjału zawodowego, podpowiada możliwości, sprzyja autorefleksji. Wypełnienie kwestionariusza to jeden krok naprzód w wytyczaniu celów życiowych.
Kwestionariusz potencjału zawodowego przygotowało biuro karier Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Składa się on ze 100 krótkich pytań (połowa z nich dotyczy cech charakteru, połowa umiejętności). Dzięki tym odpowiedziom poznasz dwa najbardziej zbliżone do Ciebie portrety psychologiczne. Każdemu z pięciu portretów przyporządkowano nazwę zwierzęcia, które najlepiej obrazuje dane cechy i umiejętności. Sprawdź, czy jesteś matką kangurzycą, niebieskim ptakiem, królem lwem, bobrem budowniczym, a może pracowitą mrówką?
W trakcie wypełniania kwestionariusza zostaniesz również poproszony o podanie płci i roku urodzenia. Odpowiedzi na te dwa pytania (oraz pozostałe w ramach kwestionariusza) zostaną zebrane na potrzeby działalności naukowej Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.
Po wypełnieniu kwestionariusza na podany w formularzu adres e-mail przesłana zostanie do Ciebie wiadomość zawierająca odnośnik linkujący do strony z wynikami oraz ich interpretacją.