19 czerwca klasa Ib wyruszyła wraz z przewodnikiem oraz opiekunami panią Barbarą Matczak -Tomes i panią Marią Olczak na wycieczkę do Warszawy.
Wyprawę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, zabierając z domu dobry humor i wspaniałą pogodę, która towarzyszyła nam do ostatnich chwil. Zanim ktokolwiek z nas zdążył się obejrzeć, byliśmy na miejscu. Jako pierwszy punkt naszej wyprawy obraliśmy Park Łazienkowski, co można potraktować jako przyjemną rozgrzewkę przed dalszym zwiedzaniem . Zobaczyliśmy tam między innymi pomnik Fryderyka Chopina czy „Teatr na wodzie”. Po krótkim spacerze udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie mieliśmy okazję przejechać się pierwszymi w Polsce schodami ruchomymi z lat 50’tych.
Oprócz rynku głównego przeszliśmy licznymi starymi uliczkami Warszawy i oglądaliśmy miejsca upamiętniające II wojnę światową . Cały czas towarzyszyły nam ciekawe opowieści pani przewodnik. Kolejnym punktem naszej wycieczki było wejście na taras widokowy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Było to nie lada wyzwaniem, ale dało to nam możliwość podziwiania piękna przyrody, architektury stolicy czy "gabarytów” Centrum Nauki Kopernik. „Teatr wysokiego napięcia” – od którego rozpoczęliśmy zwiedzanie Centrum - pozwolił odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące elektryczności. Każdy z nas mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, każdy mógł sam zrobić eksperyment - od wynalazków z przeszłości do zagadek świata codziennego. Bardzo ciekawym elementem była wystawa „Człowiek i środowisko”, która pozwala „poznać samego siebie od środka”. Ciało i zmysły są tu przedmiotem obserwacji; każdy mógł sprawdzić się, jak dobrze zna anatomię człowieka, układając jego narządy wewnętrzne.
Na koniec obejrzeliśmy występ w wykonaniu humanoidalnych artystów, którzy przeprowadzili ciekawą prezentację na temat czwartego wymiaru. Pozwoliło nam to lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz poznać kilka „nowych” zasad matematyki.
Naszą eskapadę do Warszawy traktujemy jako miły akcent na rozpoczęcie wakacji!.
Uczniowie kl. Ib