- Read Time: 1 min
Podniosły nastrój uroczystości udzielił się również zgromadzonym w kościele mieszkańcom, którzy głośnymi i długimi oklaskami nagrodzili występujących uczniów naszego Liceum. Niedzielna uroczystość zakończyła się złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem-figurką Matki Boskiej – ufundowanym przez mieszkańców powiatu łęczyckiego jako wyraz wdzięczności za odzyskaną niepodległość. W uroczystościach miejskich brali również udział uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, poczet sztandarowy szkoły oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego, składająca kwiaty pod pomnikiem.

Zadaniem ucznia jest zrealizowanie grafiki komputerowej (tapety komputerowej) w dowolnie wybranym programie graficznym. Wymieniona grafika powinna swym wydźwiękiem nawiązywać do jednej z dwóch kategorii konkursowych (każdy uczeń może startować w obu kategoriach tworząc dwie osobne tapety):
Anna Wojtczak – uczennica klasy 3 d I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy została laureatką III edycji ogólnopolskiego konkursu „Jestem szefową”. W konkursie tym wzięło udział ponad 360 dziewcząt z całej Polski, spośród nich wytypowano 20 najlepszych. Uczestniczki miały za zadanie sporządzić pracę w dowolnej formie – eseju, felietonu, wywiadu itp., w której wcielały się w rolę kobiety przywódczyni. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie równouprawnienia kobiet oraz ukazanie, że kobieta może zasiadać na wysokim stanowisku i dobrze się na nim sprawować. 


















