18 września 2025 roku uczniowie klasy I promocji zdrowia udali się na zajęcia z podstaw ratownictwa do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medar w Łęczycy. Na wejściu zostaliśmy powitani przez panią – menedżer Małgorzatę Raczkiewicz. Następnie pani Jolanta Pokorska przedstawiła młodzieży jak przebiega dezynfekcja sprzętu medycznego oraz co dzieje się materiałami jednokrotnego użytku.
Z kolei 22 września uczniowie klasy II w ramach tych samych zajęć, wybrali się do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Po przyjęciu przez dowódcę zmiany, aspiranta Łukasza Milskiego, trafiliśmy pod opiekę podoficera sekcyjnego Piotra Pawelca i kolegów, którzy zaprezentowali nam między innymi wyposażenie ratownicze R 3. Jest to zaawansowany zestaw medyczny przeznaczony dla służb ratowniczych, zwłaszcza Straży Pożarnej, który służy do stabilizacji pacjenta, tamowania krwotoków, udrażniania dróg oddechowych i prowadzenia tlenoterapii, unieruchamiania złamań oraz opatrywania ran i oparzeń. W skład zestawu wchodzi m.in. sprzęt do tlenoterapii i wentylacji, szyny i kołnierze do unieruchomienia, materiały opatrunkowe, w tym opatrunki hemostatyczne i hydrożelowe, sprzęt do ochrony osobistej ratownika oraz przenośny defibrylator AED.
Dla młodzieży była to również okazja do zobaczenia od wewnątrz wyposażenia jednostki. Na zakończenie młodzież zapoznała się organizacją i pracą dyspozytora, która polega na przyjmowaniu zgłoszeń o pożarach i innych wypadkach, dysponowaniu odpowiednich sił i środków, oraz bieżącym monitorowaniu akcji ratowniczych.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom za przyjęcie i liczymy na dalszą współpracę.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy hucznie świętowali Światowy Dzień Turystyki. Młodzież chodząca na rajdy piesze organizowane przez Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej zaprosiła swoich rajdowych towarzyszy. Na obchody przybyli uczniowie szkół podstawowych z Leźnicy Małej,z Ostrów, ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy. Tak jest, nawet przedszkolaki chodzą na rajdy!
Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze reprezentował pan Henryk Pieczewski, wiceprezes Łęczyckiego Oddziału. Młodzi i starsi goście świetnie się bawili próbując napompować materac, ubrać się w stuptuty i "pływając" w kapoku na desce SUP. Uczennica I LO Wiktoria Kłosowska opowiedziała o obozach wędrownych, a pan Marcin Lubowiecki o swoich wyprawach rowerowych. Smaczku całej imprezie dodał przepyszny drożdżowiec serwowany obok wystawy pamiątek z podróży.
Wszyscy opuścili szkołę w świetnych humorach.
Warto wspomnieć, że ten dzień dedykowany został również nauczycielom- opiekunom, bez których nie odbyłby się żaden rajd.








Tradycji stało się zadość! Już trzeci rok z rzędu w I Liceum Ogólnokształcącym odbył się Europejski Tydzień Języków zorganizowany pod egidą nauczycieli języków obcych. Na główne obchody licealiści zaprosili swoich kolegów z klas VIII z Łęczycy i regionu. Zaproszenie przyjęły wszystkie łęczyckie podstawówki oraz Szkoły Podstawowe z Leźnicy Małej, Topoli Królewskiej, Sług, Chorek, Siedlca i Grabowa. Goście zostali powitani w językach, jakich uczą się licealiści: po angielsku, niemiecku, włosku, hiszpańsku i rosyjsku. Następnie wzięli udział w konkursie na najciekawsze przebranie europejskie oraz w konkursach językowych. Szanowne jury składało się z zaproszonych gości,
a byli to:
Pani Małgorzata Raczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Łęczyckiego,
Państwo Łuczak, Kino Górnik,
Pani Magdalena Sas, Dom Kultury.
Nagrody ufundowali: Kino Górnik, Nasz Naleśnik, Szkoła Językowa Simple Definitions, Pizzeria Kaliska 21.
Wieża Eiffla z Grabowa wzbudziła powszechny zachwyt, a pod względem językowym najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 3 z Łęczycy. Gratulujemy!
Klasom zgromadzonym na boisku czas umilały występy uczniów I LO: Patrycji Kowalczyk z kl. IV A oraz Rafała Szmai z kl. III C. Nasi artyści połączyli język angielski z niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Brawo! Hubert Olczak z kl. IV A również popisał się znajomością języka angielskiego prowadząc lekcję w-fu dla ósmoklasistów, a absolwent I LO, Krzysztof Kaftan, zagrał na gitarze elektrycznej. Klasy językowe zostały poproszone o zaśpiewanie utworów w dowolnym języku obcym. Tak więc królowały włoski, hiszpański i angielski. W świetnych humorach wszyscy zatańczyli belgijkę. Po oficjalnej uroczystości na boisku szkolnym
w sposób spontaniczny rozpoczęła się dyskoteka.
Dziękujemy rodzicom, którzy wsparli to wydarzenie słodkościami. Mniam… Następnego dnia cała szkoła pachniała Nutellą…
Nie tylko jeden dzień, lecz również cały tydzień poświęcony był działaniom językowym. Uczniowie mogli pograć w językowe planszówki oraz poczytać literaturę w językach oryginalnych.
To był bardzo intensywny tydzień, który łączył dwie ważne daty: 26 września to Europejski Dzień Języków, a 27- to Światowy Dzień Turystki. Opiekunowie grup chodzących na rajdy, pani Aleksandra Bednarska i pan Marcin Lubowiecki, zorganizowali „Turystyczne Potyczki”, w których wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy, Leźnicy Małej i Ostrów. Zaproszeni goście mogli popływać na desce SUP i poszusować na nartach. Takie cuda tylko w Kaziku 😊
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa. Dzięki pasjom podróżniczym nauczycieli I LO oraz ich przyjaciół udało się zgromadzić pamiątki z podróży prawie ze wszystkich kontynentów.
Wniosek jest jeden: Uczcie się języków obcych, żeby swobodnie poruszać się po całym świecie. W I LO opanujecie angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i rosyjski. Zapraszamy!!!










18 września 2025 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, przeprowadzonych w Parku Miejskim w Łęczycy. W gronie osób nagrodzonych pamiątkowymi medalami i dyplomami znalazła się uczennica klasy pierwszej Agata Felczak, która zajęła II miejsce. Pozstali uczniowie uplasowali się na następujących lokatach: Klaudia Bednarek – XI, Wiktoria Idczak – XVI, Wiktoria Kłosowska – XXII,
Jarosław Strychalski – VIII, Julian Matuszewski – IX, Mateusz Graczyk – X, Oliwier Miśkiewicz – XV, Bartosz Witkowski – XX, Kacper Grzyb – XXI, Gabriel Juszczak – XXIII, Dawid Andrzejczak – XXIV, Mikołaj Zuchniewicz – XXV, Jakub Nowakowski – XXVI, Szymon Cybulski – XXVII, Wojciech Kos – XXVIII, Jakub Jankiewicz – XXIX.
Wszystkim reprezentantom I LO w Łęczycy serdecznie gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w kolejnych startach.





19 września 2025 roku sprzątaliśmy już po raz 32!
Jak co roku zastanawiamy się skąd te śmieci, przecież kulturalni ludzie nie śmiecą, raczej sprzątają!
Kodeks poprawnego zachowania w naturze:
Nie śmieć!
Nie zostawiaj śladów!
Nie niszcz!
Nie stwarzaj zagrożenia!
Nie hałasuj!
Bądź wzorem kultury!
Pamiętaj! Powstałe w wyniku naszych aktywności w przyrodzie odpady trzeba po sobie posprzątać!
Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody











Strona 12 z 131
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisanie na Twoim komputerze, zablokuj te pliki w ustawieniach swojej przeglądarki lub opuść stronę. Dodatkowa nformacja na stronie wikipedia.org. | |
| Akceptyjesz pliki Cookie? TAK | |